Nuvi

Upragniony, długowyczekiwany szczeniaczek

Imię: I'm NUVI from Extreme Team
Płeć: Pies
Data urodzenia: 12.12.2014r.
Rasa: Border Collie
Sierść: Smooth chocolate tri
Rodzice:
Zi - B' Its not too late Forest Land Chilaboo
Hyper - Never Never Land U' Hulk

Waga: 16,75kg
Wzrost: 53cmJest zdecydowanym spełnieniem moich najgłębszych marzeń. Jeszcze w zeszłym roku bardzo przeżywałam że najwcześniej warunki na drugiego psa będę miała za x lat. Nie przeszkadzało mi to w śledzeniu większości miotów BC w Polsce i nakręcaniu się na papisia. Jeden z miotów tak mnie zauroczył, że poczułam się zmotywowana, żeby zacząć odkładać pieniądze, jednak bez żadnych nadziei. Los chciał, że na jednym ze spacerów usłyszałam o planowanym miocie po Zi, od razu zaświeciła się lampka, jednak myślałam, że to jeszcze nie są sprecyzowane plany i że mam jeszcze duuużo czasu. W okolicach września pojawiło się ogłoszenie miotu, wstępna rozmowa o szczeniaczku, wzięcie się w garść, ogarnianie, przygotowywanie Bado i zapieprzanie, bo pieniądze na drzewach nie rosną.
Rodzice byli bardzo na nie. Przygotowywałam ich "psychicznie" na fakt, że będzie drugi pies, jednak oni chyba nie byli w stanie uwierzyć, że jestem w stanie zrobić to SAMA. Sama zarobić, sama utrzymywać ze wszelkich oszczędności i pracy, sama załatwić formalności, jeździć, wychowywać, poradzić sobie z dwoma psami w jednym małym pokoju.Dziś jestem szczęśliwą posiadaczką półrocznego Nuvika, wielkiej niespodzianki, którą czasem mam ochotę wypatroszyć, a czasem wycałować za cholernie częste przejawy geniuszu. Wszystkie niefajne zachowania odkręcało się do tej pory u niego niesamowicie szybko.
Bardzo szybko przełamuje swoje "wewnętrzne bariery", jeżeli takowe się zdarzają, a przy tym jest niesamowicie socjalnym, bezkonfliktowym, niebojaźliwym szczeniakiem. Oczywiście walczymy jeszcze z kilkoma rzeczami, ale jeszcze trochę i się uda!

Czas pokaże jak oszlifujemy ten mały diament :)

2 miesiące 

3 miesiące
4,5 miesiąca
5 miesięcy
6 miesięcy
7 miesięcy
8 miesięcy
9 miesięcy
10 miesięcy
12 miesięcyFilmiki:


3 komentarze:

 1. O boziu, jakie cudeńko! A te cudne obróżki to skąd wytrzasnęłaś?
  PS: Na pierwszy rzut oka można Wazą gromadkę pomylić z Cody'm i Vento ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. fioletowa, w kolorowe paseczki i w norweskie wzory od furkidz, aztecowa od tutti, potworki chyba od modnej kozy o ile dobrze pamiętam :)
   hahah, jesteśmy chyba szóstym teamem westie + border czekolada :)

   Usuń
 2. piękności <3 czekolada i jeszcze krótkowłosy <3

  OdpowiedzUsuń